×
logo
pomiary
logo

Antysmogowe tezy dla Wrocławia

Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać na marnotrawienie ich życia i zdrowia. Walka ze smogiem i przeciwdziałanie zmianom klimatu powinny być bezwzlędnym priorytetem samorządu. Badania opinii publicznej dowodzą, że tego oczekują też wrocławianki i wrocławianie. Wrocław może się stać Zieloną Stolicą Europy, jeśli upora się zanieczyszczeniami powietrza i aktywnie zaangażuje w walkę ze zmianami klimatu (nie tylko w zakresie adaptacji do ich skutków). Badania opinii publicznej dowodzą, że dla mieszkańców Wrocławia walka ze smogiem to jedno z podstawowych zadań samorządu.

petycja zakończona

Złożono 0 głosów

Zbieranie podpisów pod petycją zostało zakończone!

Poniżej możesz zapoznać się z pełną treścią petycji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział.

Antysmogowe tezy dla Wrocławia

Wyzwania:

Rozwiązania:

obrazek

Udostępnij petycję!

Komentarze do petycji

brak jeszcze komentarzy

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl