Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$pokaz_galerie is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Portal.php on line 253

Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$connections is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Skladniki.php on line 1708
DAS pyta się o wrocławski ZZK o przygotowanie budynków do zapobiegania smogowi w mieście.
×
logo
pomiary
logo

DAS pyta się o wrocławski ZZK o przygotowanie budynków do zapobiegania smogowi w mieście.

DAS złożył 19.03.2019r. wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
Pytania dotyczyły sposbu ogrzewania budynków i ich zabezpieczenia termicznego.

 1. Ile budynków znajdujących sie w zasobie mieszkalnym Gminy Wrocław i podlegających Zarządowi Zasobu Komunalnego na dzień 31.12.2018 r., zwanych dalej budynkami, jest w 100% własnością Gminy Wrocław
 2. Ile spośród budynków jest ogrzewanych piecami na paliwa stałe?
 3. Ile lokali mieszkalnych znajduje się w budynkach?
  Ile spośród tych lokali jest ogrzewanych piecami na paliwa stałe?
 4. W ilu budynkach przeprowadzono kompleksową termomodernizację?
  W przypadku budynków, które nie zostały poddane termomodernizaacji proszę o informację:
  1. dla ilu przygotowano audyt energetyczny
  2. dla ile wykonano projekt kompleksowej termomodernizacji
  3. dla ilu przygotowano i złożono wniosek o dofinansowanie ze środków zewnętrznych?
  4. dla ilu uzyskano dofinansowanie ze środków zewnętrznych?
 5. Ile przerpowadzono remontów pieców kaflowychy po 1.07.2018 r. w lokalach mieszkalnych znajdujących się w zasobie mieszkaniowym Gminy Wrocław?
  Jaki był koszt przeprowadzonych remontów?

W dniu 1.04.2019 wpłynęła odpowiedź.

pobierz plik pdf

 

uchwały anysmogowe

Pismo Piotra Woźnego Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Programu CZYSTE POWIETRZE do Roberta Ostrowskiego, Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i (...)
Przed rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) po raz kolejny zlecił badania opinii publicznej.
Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać na marnotrawienie ich życia i zdrowia. (...)
DAS złożył 19.03.2019r. wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Pytania dotyczyły sposbu ogrzewania budynków i ich zabezpieczenia termicznego.
Wdrażanie dolnośląskich uchwał antysmogowych wymaga aktywnego zaangażowania władz gminy, zwłaszcza w sferze kontroli ich zapisów. Obowiązujące w Polsce prawo daje (...)
Andrzej Guła: Mam dla Was dwie wiadomości – jedną dobrą, drugą złą. Dobra jest taka, że pod presją ruchu antysmogowego, samorządów (...)
Ustawa o elektromobilności nie ułatwi walki ze smogiem w polskich miast. Dlaczego? Bo jest zbyt restrykcyjna i samorządy nie będą (...)
1 lipca tego roku weszły w życie pierwsze zapisy dolnośląskich uchwał antysmogowych: w piecach nie wolno już spalać odpadów węglowych, (...)
więcej

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl