Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$pokaz_galerie is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Portal.php on line 253

Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$connections is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Skladniki.php on line 1708
Zagłosuj za uchwałą antysmogową
×
logo
pomiary
logo

Zagłosuj za uchwałą antysmogową

Ważą się losy walki ze smogiem na Dolnym Śląsku, od których zależy czystość powietrza, nasze zdrowie i życie. Do końca października 2017 można oddawać głosy popierające projekty uchwał antysmogowych dla Wrocławia, dolnośląskich uzdrowisk i województwa.

Mamy już prawie 4000 głosów - to dużo, ale wiemy że równolegle lobby "węglowe" zbiera podpisy przeciw uchwałom. Dlatego właśnie teraz każdy głos się liczy.

Wystarczy 30 sekund - a uratować można życie wielu osobom - podpisz petycję:
https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/260
Prosimy - namów też sąsiadów, przyjaciół, rodzinę, znajomych.

Wrocław i Dolny Śląsk walczą o dobre uchwały antysmogowe. Nie chcemy rozwodnionych przepisów, które nic nie zmienią. Los naszych uchwał może mieć znaczenie dla walki ze smogiem w całym kraju - obecnie nad projektami uchwał pracują sejmiki na Mazowszu, w Łódzkiem, w Wielkopolsce.

W petycji apelujemy nie tylko o przyjęcie projektów w niezmienionej formie, ale też o uruchomienie programów dotacyjnych na wymianę kotłów i ocieplenie domów. Walka ze smogiem musi zakładać wsparcie finansowe dla ludzi, których nie stać na dostosowanie się do wytycznych uchwały!

Można również zbierać podpisy samodzielnie:
 

Pobierz formularz

Wypełnione formularze należy przesłać najpóźniej do 31.10.2017 za pomocą jednego ze sposobów:

  1. zeskanowane na adres konsultacje@irt.wroc.pl (bez konieczności opatrywania meila bezpiecznym podpisem elektronicznym)
  2. pocztą tradycyjną do Instytutu Rozwoju Terytorialnego, ul. Dawida 1A, 50 - 527 Wrocław, liczy się data wpływu do IRT
  3. zanieść osobiście do Instytutu Rozwoju Terytorialnego, ul. Dawida 1A, 50 - 527 Wrocław

Tutaj ogłoszenie o konsultacjach oraz projekty uchwał:

https://www.irt.wroc.pl/aktualnosc-454-konsultacje_projektow_uchwal.html

uchwały anysmogowe

Pismo Piotra Woźnego Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Programu CZYSTE POWIETRZE do Roberta Ostrowskiego, Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i (...)
Przed rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) po raz kolejny zlecił badania opinii publicznej.
Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać na marnotrawienie ich życia i zdrowia. (...)
DAS złożył 19.03.2019r. wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Pytania dotyczyły sposbu ogrzewania budynków i ich zabezpieczenia termicznego.
Wdrażanie dolnośląskich uchwał antysmogowych wymaga aktywnego zaangażowania władz gminy, zwłaszcza w sferze kontroli ich zapisów. Obowiązujące w Polsce prawo daje (...)
Andrzej Guła: Mam dla Was dwie wiadomości – jedną dobrą, drugą złą. Dobra jest taka, że pod presją ruchu antysmogowego, samorządów (...)
Ustawa o elektromobilności nie ułatwi walki ze smogiem w polskich miast. Dlaczego? Bo jest zbyt restrykcyjna i samorządy nie będą (...)
1 lipca tego roku weszły w życie pierwsze zapisy dolnośląskich uchwał antysmogowych: w piecach nie wolno już spalać odpadów węglowych, (...)
więcej

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl