Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$pokaz_galerie is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Portal.php on line 253

Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$connections is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Skladniki.php on line 1708
czuwanie zaproszenie
×
logo
pomiary
logo
 

czuwanie zaproszenie

Serdecznie zapraszamy

na happening (29.11) i konferencję (30.11) Dolnośląskiego Alarmu Smogowego
towarzyszące głosowaniu uchwał antysmogowych przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego

29 listopada 2017 (środa), godz. 16:00
Przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1

Dzień przed głosowaniem uchwał serdecznie zapraszamy na happening Dolnośląskiego Alarmu Smogowego –  andrzejkowe czuwanie antysmogowe. Happening odbędzie się z wykorzystaniem gry świateł i nietypowych akcesoriów, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy również fotoreporterów.

30 listopada 2017 (czwartek), godz. 10:00
Sala obrad Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, I piętro
Plac Powstańców Warszawy 1

30 listopada, dzień po andrzejkowym czuwaniu, zapraszamy na sesję Sejmiku, podczas której Radni zdecydują o losach uchwał antysmogowych dla Dolnego Sląska. Aktywiści DAS powitają radnych przed wejściem do DUW i będą obecni podczas obrad, które rozpoczną się o godzinie 10:00. Po zakończeniu procedowania uchwał (pierwszych w kolejności w ogłoszonym porządku sesji) zapraszamy na konferencję prasową, podczas której skomentujemy na gorąco obrady i wynik głosowania.

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl