Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$pokaz_galerie is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Portal.php on line 253

Deprecated: Creation of dynamic property Portal::$connections is deprecated in /home/ekounia/ftp/das_all/dolnoslaskialarmsmogowy.pl/class/class_Skladniki.php on line 1708
smog kaszel
×
logo
pomiary
logo
 

smog kaszel

1
Dym z odpadów zielonych zawiera wiele substancji szkodliwych dla zdrowia. Trucizny z ogniska wdychają wszyscy wokół – małe dzieci, osoby starsze, z chorobami układu oddychania, czy krążenia. Spalanie wilgotnej biomasy dodatkowo zadymia całą okolicę na długie godziny.

Spalanie śmieci, także tych zielonych, jest karalne - mandat do 500 zł!

Wyczuleni na dym sąsiedzi zadzwonią do Straży Miejskiej – tel. 986.
2

CO WIĘC ZROBIĆ Z LIŚĆMI I TRAWĄ?

  • Najprostszym rozwiązaniem jest kompostownik. Można go wykonać samemu, np. z desek, albo usypać zwykłą pryzmę. Ziemia z kompostu jest bardzo dobrej jakości i nadaje się do wielu zastosowań. Już w jeden sezon można przerobić większość liści i trawy na kompost.
  • Drugim rozwiązaniem jest spakowanie liści/trawy do brązowych worków (na odpady zielone) i pozostawienie w miejscu selektywnej zbiórki odpadów.
3

CO ZROBIĆ Z GAŁĘZIAMI?

Dowiedz się, gdzie i kiedy podstawiony będzie darmowy kontener na odpady zielone i wrzuć tam to, czego nie da się skompostować. Możesz też sam/wspólnie z innymi, zamówić taki kontener, lub pożyczyć rozdrabniacz gałęzi.

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl