×
logo
pomiary
logo
 

zaproszenie 25012019

happening i konferencja prasowa


Dolnośląskiego Alarmu Smogowego


25 stycznia 2019 r. (piątek),
godz. 11:00
ul. Piłsudskiego 56
(Pomnik Anonimowego Przechodnia)

pobierz apel DAS: Smog u bram!
Wrocław od kilku dni przeżywa najcięższy w tym roku atak smogu. Krytyczna sytuacja panuje w tych dolnośląskich uzdrowiskach, które ze względu na drastyczne przekroczenia norm zanieczyszczeń na moment przed rozpoczęciem ferii w naszym województwie nie nadają się obecnie na zimowy wypoczynek.

W piątek 25 stycznia 2019 r. (piątek), o godzinie 11:00 aktywiści Dolnośląskiego Alarmu Smogowego uruchomią happeningowy alarm.

Ze względu na oprawę wizualną wydarzenia serdecznie zapraszamy również fotoreporterów!

Nie stać nas na morowe powietrze

W ramach podsumowania sezonu grzewczego 2019/2020 Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) zlecił badania, w których mieszkańców Wrocławia po raz kolejny zapytano (...)
W dniach 27 lutego 2020 r.  - 5 marca 2020 r. w ramach regionalnej (...)
Przed rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) po raz kolejny zlecił badania (...)
Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać (...)
Wdrażanie dolnośląskich uchwał antysmogowych wymaga aktywnego zaangażowania władz gminy, zwłaszcza w sferze kontroli ich (...)
Pismo Piotra Woźnego Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Programu CZYSTE POWIETRZE do Roberta (...)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Dolnośląski Alarm Smogowy

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl