×
logo
pomiary
logo
 

czuwanie zaproszenie

Serdecznie zapraszamy

na happening (29.11) i konferencję (30.11) Dolnośląskiego Alarmu Smogowego
towarzyszące głosowaniu uchwał antysmogowych przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego

29 listopada 2017 (środa), godz. 16:00
Przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1

Dzień przed głosowaniem uchwał serdecznie zapraszamy na happening Dolnośląskiego Alarmu Smogowego –  andrzejkowe czuwanie antysmogowe. Happening odbędzie się z wykorzystaniem gry świateł i nietypowych akcesoriów, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy również fotoreporterów.

30 listopada 2017 (czwartek), godz. 10:00
Sala obrad Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, I piętro
Plac Powstańców Warszawy 1

30 listopada, dzień po andrzejkowym czuwaniu, zapraszamy na sesję Sejmiku, podczas której Radni zdecydują o losach uchwał antysmogowych dla Dolnego Sląska. Aktywiści DAS powitają radnych przed wejściem do DUW i będą obecni podczas obrad, które rozpoczną się o godzinie 10:00. Po zakończeniu procedowania uchwał (pierwszych w kolejności w ogłoszonym porządku sesji) zapraszamy na konferencję prasową, podczas której skomentujemy na gorąco obrady i wynik głosowania.

Nie stać nas na morowe powietrze

W ramach podsumowania sezonu grzewczego 2019/2020 Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) zlecił badania, w których mieszkańców Wrocławia po raz kolejny zapytano (...)
W dniach 27 lutego 2020 r.  - 5 marca 2020 r. w ramach regionalnej (...)
Przed rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) po raz kolejny zlecił badania (...)
Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać (...)
Wdrażanie dolnośląskich uchwał antysmogowych wymaga aktywnego zaangażowania władz gminy, zwłaszcza w sferze kontroli ich (...)
Pismo Piotra Woźnego Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Programu CZYSTE POWIETRZE do Roberta (...)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Dolnośląski Alarm Smogowy

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl