×
logo
pomiary
logo
 

smog kaszel

1
Dym z odpadów zielonych zawiera wiele substancji szkodliwych dla zdrowia. Trucizny z ogniska wdychają wszyscy wokół – małe dzieci, osoby starsze, z chorobami układu oddychania, czy krążenia. Spalanie wilgotnej biomasy dodatkowo zadymia całą okolicę na długie godziny.

Spalanie śmieci, także tych zielonych, jest karalne - mandat do 500 zł!

Wyczuleni na dym sąsiedzi zadzwonią do Straży Miejskiej – tel. 986.
2

CO WIĘC ZROBIĆ Z LIŚĆMI I TRAWĄ?

  • Najprostszym rozwiązaniem jest kompostownik. Można go wykonać samemu, np. z desek, albo usypać zwykłą pryzmę. Ziemia z kompostu jest bardzo dobrej jakości i nadaje się do wielu zastosowań. Już w jeden sezon można przerobić większość liści i trawy na kompost.
  • Drugim rozwiązaniem jest spakowanie liści/trawy do brązowych worków (na odpady zielone) i pozostawienie w miejscu selektywnej zbiórki odpadów.
3

CO ZROBIĆ Z GAŁĘZIAMI?

Dowiedz się, gdzie i kiedy podstawiony będzie darmowy kontener na odpady zielone i wrzuć tam to, czego nie da się skompostować. Możesz też sam/wspólnie z innymi, zamówić taki kontener, lub pożyczyć rozdrabniacz gałęzi.

Nie stać nas na morowe powietrze

W ramach podsumowania sezonu grzewczego 2019/2020 Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) zlecił badania, w których mieszkańców Wrocławia po raz kolejny zapytano (...)
W dniach 27 lutego 2020 r.  - 5 marca 2020 r. w ramach regionalnej (...)
Przed rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) po raz kolejny zlecił badania (...)
Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać (...)
Wdrażanie dolnośląskich uchwał antysmogowych wymaga aktywnego zaangażowania władz gminy, zwłaszcza w sferze kontroli ich (...)
Pismo Piotra Woźnego Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Programu CZYSTE POWIETRZE do Roberta (...)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Dolnośląski Alarm Smogowy

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl